Rady do začátku

Zde máš odpovědi na nejčastější otázky nováčků.

První kroky ve hře, kde je má země?

Hráč se musí nejprve zaregistrovat do hry (na úvodní stránce je vstup do registrace).
Po zaregistrování vstup do hry, uvidíš mapu a nad ní červenou šipku, která ukazuje tvou rodnou zemi. Klikni na šipku. Tvá země je na mapě označena žlutým čtverečkem a její vlajka vlaje!
Zde je jednoduchý popis tlačítek: popis ovládání


Primitivní obecný návod

  1. postav stavbu sýpka, stojí 1000 zlatých (v okně stavby)
  2. odklikej všechna herní kola (nahoře ikona přesýpací hodiny)
  3. vyhlaš válku sousední zemi (v okně smlouvy) - u zvolené země zadej Válka
  4. naverbuj veškeré vojáky co můžeš - v okně vojsko zadej počet vojáků (všechny) a klikni na tlačítko Verbovat
  5. pošli vojáky do útoku (v okně armáda se přepni na druhou záložku), zvol zemi a klikni na tlačítko Odeslat vojsko
Zde je pěkně graficky udělaný návod krok za krokem: jak hrát za rasu

Kdy dostávám herní kola, kdy se vyhodnotí útoky?

Každý den se vyhodnocují herní události a dávají se hráčům herní kola k odehrání. Této události se říká "přepočet".
V klasických ligách (například T1, 4A, 5B, ...) se přepočet spouští o půlnoci. Herní kola dostáváš 1x denně.
V akčních ligách (například 2Aa, 3Aa, 3Ba, ...) se přepočet spouští každých 15 minut! Herní kola tak dostáváš každých 15 minut.
Co všechno se stane, když odehraješ herní kolo, je napsané zde: odehrání kola


Jak vydělávat zlaté a manu ?

Všechny tvé země odvádějí do tvé společné pokladnice (na účet) zlaté a manu. Zlaté, mana a počet kol k odehrání se ti stále zobrazují v úzké liště nad mapou.
Na počátku je důležité postavit v každé zemi sýpku, díky ní rychleji roste počet obyvatel. Obyvatelstvo ti platí daně. Čím více je obyvatel v zemi, tím více ti odvádí zlatých. Pozor, svému vojsku vyplácíš každé kolo žold, takže velká armáda tě stojí každé odehrané kolo hodně zlatých.

Příjem zlatých ovlivňují: příjmy z obyvatel, výdaje na žold vojsku, obchodní smlouvy, stavby, bonusy zemí a počasí v lize (náhodně se měnící každý den).

Příjem many ovlivňují: magické jednotky třetího stupně, magické stavby, bonusy zemí a počasí. Když pošleš jednotky třetího stupně do boje, nevytvářejí manu a nebrání.

Proč mám v zemích kupovat domy?

Odehráním herního kola ti přibude určitý počet obyvatel. Čím máš více obyvatel, tím více zlatých dostáváš. Aby se počet obyvatel zvyšoval, musí být v zemi dostatek volných domů!
Proto se ujisti, že máš v každé zemi koupenou stavbu Sýpka a dostatek volných domů. Pokud ne, přikupuj další domy! Čím více je obyvatel v zemi, tím rychleji se rodí další. Informace o hospodářství jsou zde: hospodářství

Verbovaní vojáků, proč mi to nejde?

Vojáci se verbují z obyvatelstva dané země. Pokud není v zemi dostatek obyvatel, nelze další vojáky verbovat. V okně vojsko vidíš, kolik branců můžeš naverbovat a kolik zlatých (případně many) stojí jeden voják. Pokud ti nejde naverbovat voják, buď má země málo obyvatel, nebo máš málo zlata či many.
Podrobný popis je zde: vojsko


K čemu je potřeba mana?

Mana se používá na sesílání kouzel, verbování lepších vojáků a stavění magických věží.
Z počátku moc many nepotřebuješ. Časem jí budeš potřebovat více. Manu výhodně produkuje stavba Posvátná studna. Pak manu produkují vojenské jednotky třetího stupně - říkáme jim magické jednotky. Je to třetí jednotka v okně vojsko.
Každá naverbovaná magická jednotka ti přidává +1 many každé kolo a také zvyšuje sílu kouzel. Ke konci hry je potřeba mít magické jednotky a sesílat kouzla ve velkém počtu jak na sebe, tak na nepřátele.

Je důležité komunikovat se sousedními hráči

Komunikuj se sousedními hráči, kteří mají na mapě země okolo tvých. Kliknutím na jméno hráče se ti zobrazí okno Pošta, ve kterém je předvyplněno jméno hráče a stačí napsat zprávu a odeslat. Je výhodné uzavřít s nimi smlouvy. Sousední země, ve kterých není zobrazena žádná vlajka, jsou bez vládce a je výhodné je obsadit.

V okně hlášení se zobrazují události

V Hlášení se zobrazují každý den nové události. Například kdo tě napadl, jak se povedl tvůj útok a další. Proto se do hlášení dívej každý přepočet.

Smlouvy a vyhlášení války sousední zemi

Každá tvá země může mít uzavřenu jednu smlouvu s každou zemí, se kterou sousedí. Více viz smlouvy.
Pokud chceš zaútočit na zemi, je vhodné jí vyhlásit válku (je to jedna ze smluv). Když zaútočíš na zemi bez vyhlášení války, je síla útoku oslabena o 30 procent.

Jak se určí, že jsem sousední zemi dobyl

Zemi obsadíš, pokud je síla tvého útoku větší než obrana země. Zemi mohou bránit vojáci, obyvatelé a obranné stavby (obranné vozy, pevnosti). V neobsazených (prázdných) zemích nejsou žádné stavby. Maximální velikost vojska je však omezena počtem domů (vojáci musí mít kde bydlet). Když dobyješ zemi a vojsko v ní nemá volné domy, po boji se část vojáků (bezdomovců) vrátí zpět do rodné země.